To nie Prima Aprilis.. Zgoda pokonała Żory
Źródło: własne | Dodano: 2017-04-04 20:53:58 | Odsłon: 694x

To nie Prima Aprilis.. Zgoda pokonała Żory 1 kwietnia Zgoda pokonała w własnej hali zespół MTS Żory i przynajmniej na tydzień zasiadła na fotelu lidera. W najbliższej kolejce bielszowiczanki będą pauzować, a ostatni mecz sezonu rozegrają w Krakowie 22 kwietnia. Będziemy trzymać kciuki, aby za tydzień Cracovia odebrała punkty Żorom lub w ostatniej kolejce Jarosław dokonał cudu w meczu z naszymi jedynymi rywalkami do awansu.

Emocje już trochę opadły, więc pora na kilka słów o wczorajszym pojedynku... Już przed meczem było wiadomo, że wrażeń nie zabraknie. W końcu na parkiecie spotkały się drużyny z samego szczytu tabeli. Nasze zawodniczki w to spotkanie weszły wyśmienicie i po 6 minutach prowadziły 5:1. Niestety chwile później w szeregi zespołu wkradł się lekki chaos i to zawodniczki z Żor zaczęły przejmować inicjatywę, ale na szczęście Zgodzianki w porę się „przebudziły” i do szatni zeszły prowadząc 18:16. Drugą połowę meczu dziewczyny rozpoczęły dobrze dorzucając szybko dwie bramki, ale chwilę później znowu dały pole do popisu Żorzankom, które w 36 minucie wyszły na prowadzenie 20:21. Na szczęście naszemu zespołowi poprzez wielkie zaangażowanie udało się po raz kolejny doprowadzić do kolejnego zwrotu akcji i w 44 minucie to my znów nadawaliśmy ton gry. Decydujące w tym meczu okazało się ostatnie 5 minut, kiedy to nasze zawodniczki rzuciły 5 bramek z rzędu, a Żorom udało się pokonać naszą bramkarkę zaledwie 2 razy. Wówczas wiadome już było, że to ZGODA będzie cieszyć się ze zwycięstwa. Licznie zgromadzonym kibicom serdecznie dziękujemy za żywiołowy doping, który pomógł dziewczynom wywalczyć to cenne zwycięstwo! Wczorajszy mecz był pełen walki, zaangażowania i poświęcenia, dlatego musiał się podobać. Ponadto warto podkreślić, iż dzięki 2 punktom zdobytym wczoraj przez przynajmniej tydzień nasza drużyna będzie LIDEREM II ligi! :) Gratulacje dla całej Drużyny oraz Trenerów za ósme zwycięstwo z rzędu! :D

ZGODA 32-29 Żory Mańka, Tomala – Frątczak 9, Ściuka 7, Szeja 1, Kita, Kuberek, Zelek 4, Zwierko 3, Olszynka 2, Chruścińska, Fraksztajn 3, D.Krzysteczko 3, Prokop, Zawada